ZIMSKE PRIPREME

snowshoeing_tracksDani su sve kraći i hladniji, pa je došlo vrijeme da se krene sa zimskim dijelom priprema. Sprinteri, skakači i ostali tehničari povlače se u toplije prostore, natkrivene dvorane i teretane, a dugoprugaši započinju sa svojim zimskim treninzima na otvorenom. I tako sve do proljeća kada se očekuju i prva natjecanja.  Naravno, svi oni koji se rekreativno žele baviti trčanjem ili žele isprobati bilo koju drugu atletsku disciplinu, bez problema se mogu pridružiti našim treninzima. Novost u treninzima je formiranje više grupa koje su složene prema željama, ciljevima i mogućnostima polaznika.

 

Plan treninga

Treninzi se odvijaju u parku Maksimir, na stadionu Svetice i u Boćarskom domu. Programi treninga prilagođeni su svakom polazniku, a sastoje se od laganih trčkaranja po šumskim puteljcima, pa sve do kompliciranijih vježbi u dvorani. U ovisnoti o ciljevima polaznika slagat će se i programi treninga. Napredniji i zahtjevniji polaznici sigurno će se spremati za natjecanja kojima završava zimski ciklus: za stadionce to će biti dvoranska prvenstva u Zagrebu i Rijeci, kao i Europsko dvoransko prvenstvo u Anconi (EMACI), a za cestovne trkače utrke iz serije 5×5, jarunski i turopoljski polumaratoni koji su na rasporedu u veljači i ožujku, kao i kros natjecanja u Zagrebu i okolici. Oni koji ne žele nastupati na natjecanjima, mogu uživati u aktivnom bavljenju sportom, a pri tome unaprijediti svoja znanja, uživati u dobrom društvu i nakon svega – osjećati se super!

This entry was posted in Novosti. Bookmark the permalink.